09120298085
Paflex.ir@gmail.com

کاربرد و مزایای نوار PVC در عایق الاستومری

 

در تولید لوله‌های حرارتی برای عایق الاستومری، PVC بیشترین کاربرد را دارد. معمولاً نصف از تمام پلاستیک‌های موجود در ساخت  لوله‌ها با PVC و UPVC   ‌های  کاربردی و متنوع تشکیل شده‌اند.

لوله های عایق الاستومری دارای وزن سبک، مقاومت قوی،سطح پایین و قابلیت واکنش‌پذیری هستند به همین جهت در تولید لوازم بهداشتی از آن‌ها استفاده می‌شود.

به دلیل مزایایی که بالا ذکر شد در جهت سیم‌کشی در زیر ینا و دستگاه انتقال آب نیز استفاده می‌شود.

لوله‌های توزیع آب  PVC پایدارای زیادی دارند و مانع پوسیدگی و زنگ زدگی می‌شوند؛ به همین جهت PVC موادی مفید و مناسب در صنعت لوله‌کشی آب آشامیدنی می‌باشد.

 

مزایای استفاده از لوله‌های UPVC در عایق الاستومری

 

1- حمل و نقل و نصب آسان: وزن بسیار ناچیز این لوله ها موجب حمل و نقل آسان و نصب سریع و راحت می‌شود و موجب کاهش وقت و هزینه می‌شوند.

 

2- مواد اولیه بی خطر: این لوله ها از موادی غیر سمّی و بی خطر تشکیل شدند و مدت‌های طولانی سابقه استفاده دارند و توسط موسسه‌های مختلف مورد آزمایش قرار گرفته‌اند و تایید شده اند.

 

3- مقاوم در برابر آتش: این لوله ها از پلیمری تولید می‌شوند که عمیقا بازدارنده و مخالف آتش هستند. این لوله های پی وی سی نسبت به سایر لوله ها قابلیت گسترش آتش و حریق کارکردی بهتر دارد.

 

4- سازگاری با محیط زیست: نصف بیشتر آن‌ها از محتوای نمک تشکیل شده که کاملاً تجدید پذیر است.

 

5- اتصال نفوذ ناپذیر: لوله های UPVC تنها لوله های پلیمری هستند که به سه روش چسبی، اورینگی و جوش قابل اتصال به یکدیگر می باشد. در کاربردهایی مثل آبرسانی و فاضلاب، با اتصال چسبی و اورینگی لوله ها به یکدیگر، هیچ‌گونه نشتی وجود نخواهد داشت.

 

6- عایق الاستومری الکتریکی و حرارتی: این ماده نوعی عایق الاستومری حرارتی است که به خاطر مانع شدن عبور الکتریسیته، بهترین ماده درجهت عملکرد های الکتریکی است.

 

7- مقاوم در برابر جوندگان موذی: در مقابل موجودات موجود در زیر زمین کاملاً مقاوم هستند.

 

 

 

8- مقاوم در برابر خوردگی: قسمت داخلی و خارجی آن‌ها در مقابل خوردگی‌های برگرفته از موادی که در خاک وجود دارد و همینطور ماده‌ی شیمیایی رد شده از آن‌ها عمیقا مقاوم است.

 

9- استحکام: بر مبنای استاندارد های بین المللی و ملی اگر نصب آن درست باشد، این لوله ها توانایی تحمل فشار از جهت خارج را تا 25 بار را دارند به همین خاطر در عایق الاستومری حرارتی استفاده می شود.

 

10- ضریب اصطکاک ناچیز: سطوح روی صاف دیواره داخلی آن موجب کم شدن اصطکاک با سیال و کاهش مقاومت در مقابل جریان، به دنبال انتقال بهتر سیال می‌شود.

 

11- ضریب انبساط حرارتی پایین: این لوله ها نسبت به اکثر لوله های پلیمری از ضریب انبساط گرمایشی پایین‌تری برخوردار هستند.

 

12- سفتی حلقوی بالا: این لوله ها در مقایسه با دیگر لوله های پلیمری از سفتی حلقوی بالاتری برخوردار بوده که موجب ایجاد مقاومت بالاتری در مقابل فشار از سمت خارج  برگرفته از وزن خاک و یا ترافیک شهری را دارا هستند.

 

13- قیمت مناسب: ماده اولیه این لوله ها در مقایسه با دیگر محصولات مربوط ، از قیمت کمتری و هزینه‌های کارکردی مناسب‌تری برخوردار می باشد. به همین دیلیل قیمت عایق الاستومری حرارتی کاهش میابد.

 

14- حفظ کیفیت آب: در قسمت آب‌رسانی، این لوله ها، آب را با پاکی و خلوص موجود در آن، بدون اینکه تغییری در بو و مزه آن اتفاق بیوفتد انتقال می‌دهند.

 

15- قدمت و سابقه طولانی مدت: این لوله ها در جهان بالاترین آمار را در بین لوله های پلیمری به خود اختصاص داده‌اند.

 

برای دیدن عایق الاستومری رولی روکش الومینیوم کلیک کنید.

 

دسته ها: حتما بخوانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.