09120298085
Paflex.ir@gmail.com

مقایسه عایق الاستومری رولی و لوله ای


عایق‌های الاستومری به عنوان نمونه توسعه یافته و مرغوب عایق‌های سنتی، به بازار معرفی شده‌اند. از عایق الاستومری می‌توان در صنعت ساختمان، صنعت خودروسازی، ماشین آلات صنعتی و صنایع پتروشیمی استفاده کرد. این نوع عایق در انواع مختلفی تولید می‌شود که از یکی از نمونه‌های آن می‌توان به عایق‌های شانه تخم مرغی اشاره کرد که به عنوان عایق صدا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عایق‌های شانه تخم مرغی، عایق‌های الاستومری از جنس NBR هستند که جایگزین مناسبی برای عایق‌های سنتی می‌باشند. از این نوع عایق الاستومری صوتی می‌توان به عنوان عایق صوت در لوله‌های تاسیسات و ژنراتورها استفاده کرد.

به طور کلی عایق‌های الاستومری در دو نوع عایق الاستومری لوله‌ای و عایق الاستومری رولی طراحی و تولید شده‌اند. در ادامه قصد داریم به تفاوت میان عایق الاستومری لوله‌ای و عایق الاستومری رولی بپردازیم. برای شناخت هر چه بیشتر عایق الاستومری خواندن این مقاله و سایر مقالات ما در این زمینه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

تفاوت میان عایق الاستومری لوله‌ای و عایق الاستومری رولی

برای عایق الاستومری دسته‌بندی‌های مختلفی وجود دارد. در گونه‌ای از این دسته‌بندی‌ها، عایق الاستومری با توجه به موارد استفاده به دو نوع رولی و لوله‌ای تقسیم می‌شود که در اندازه و ضخامت‌های متنوع طراحی و تولید شده است.

 

آشنایی بیشتر با عایق الاستومری

 

عایق الاستومری رولی

عایق الاستومری رولی که با پهنای ۱۰۰۰ میلی متر در بازار قابل عرضه هستند به منظور عایق‌بندی کانال‌های آلومینیومی، سطوح بزرگ و لوله‌هایی با قطر بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. تنوع محصولات در این نوع از عایق بسیار زیاد است و خریداران محترم می‌توانند با آسانی و با توجه به نیاز خود، محصول مورد نظر خود را از میان آن‌ها انتخاب نمایند.

 

عایق الاستومری لوله‌ای

این گروه از عایق الاستومری را می‌توان با طول ۲ متر و ضخامت‌هی ۹، ۱۳، ۱۹ و ۲۵ میلی متر، تهیه کرد. نکته قابل توجه این است که این عایق‌ها متناسب با اندازه استاندارد لوله‌های موجود، طراحی و تولید شده‌اند و این موضوع خیال خریداران را از هر نظر آسوده می‌کند. عایق الاستومری لوله‌ای در قطرهای ۶ میلی متر تا ۱۱۴ میلی متر تولید شده و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد در نتیجه به راحتی می‌توانید متناسب با نیاز خود نسبت به خرید این نوع از عایق‌ها در قطرها و اندازه‌های مختلف اقدام کنید.

 

 

عایق الاستومری و کاهش اتلاف انرژی در ساختمان‌ها

کلید و عامل اصلی افزایش در بهره‌وری انرژی و جلوگیری از اتلاف آن در ساختمان‌های تجاری، مسکونی و زمینه‌های صنعتی را عایق‌ها به خود اختصاص داده‌اند. در بسیاری از موارد هنگامی که انرژی تولید می‌شود، انتقال داده می‌شود و یا ذخیره می‌گردد،‌ مقدار زیادی از آن به دلیل نداشتن عایق مناسب و تجهیزات کافی هدر رفته و از بین می‌رود.

 

عایق های حرارتی الاستومری

 

شاید بسیاری از افراد این موضوع را ندانند که ساختمان‌ها، بزرگ‌ترین منابع استفاده از انرژی در جهان به شمار می‌روند. بنابراین با عایق‌کاری مناسب و استفاده از عایق الاستومری می‌توان ۲۵ درصد از انرژی استفاده شده برای گرمایش، سرمایش و روشنایی در ساختمان‌ها را به درستی ذخیره کرد.

همانطور که می‌دانید عایق الاستومری جدیدترین تکنولوژی در زمینه عایق‌ها می‌باشد و بهترین گزینه برای این منظور به حساب می‌آید. عایق الاستومری با سلول بسته خود در سیستم‌های حرارتی و برودتی و همچنین برای عایق‌کاری‌های صوتی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از آنجا که عایق‌بندی خانه‌ها و ساختمان‌ها نقش مهمی در جلوگیری از هدر رفتن انرژی دارد، ما عایق الاستومری را به مصرف‌کنندگان عزیز پیشنهاد می‌کنیم. همانطور که می‌دانید عایق بخشی از ساختمان است که در برابر نفوذ انرژی مقاومت می‌کند و باعث افزایش بهره‌وری در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی می‌گردد.

عایق الاستومری که نسل جدیدی از عایق‌ها است به دلیل خاصیت‌های بهبود یافته‌ نسبت به عایق‌های سنتی، می‌تواند تمامی نیازهای شما را در این زمینه بر طرف سازد.

دسته ها: حتما بخوانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.