09120298085
Paflex.ir@gmail.com

همه چیز درباره ی عایق الاستومری

 

عایق الاستومری رولی 

عایق الاستومری رولی در ضخامت های مختلفی تولید می‌شود که برای استفاده در عایق کاری های بزرگ مناسب است. عایق الاستومری رولی دارای دو اندازه ی متفاوت است و نصب آن روی خطوط انتقال هوا و داکت ها بسیار آسان است. با در نظر گرفتن مواردی مثل محل نصب،  دما و رطوبت محیط و موارد دیگر باید ضخامت مورد نظر را انتخاب کرد.

 

عایق الاستومری رولی پشت چسبدار 

خیلی از کسانی که قصد استفاده از عایق الاستومری را دارند ترجیح می‌دهند از چسب استفاده نکنند و به جای آن از عایق الاستومری پافلکس پشت چسبدار استفاده کنند تا هم سرعت نصبشان افزایش پیدا کند و هم خطاهای انسانی را هنگام نصب کاهش دهند. نصب اشتباه عایق یکی از اصلی ترین دلایل خوردگی زیر عایق است چون باقی ماندن منافذ در زیر عایق هرچقدر هم که کوچک باشند باعث جذب رطوبت و ایجاد خوردگی می‌شوند.

 

عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم 

دلیل اصلی استفاده از عایق الاستومری با روکش آلومینیومی افزایش استحکام و عمر مفید عایق در فضاهای باز است. فضاهایی که در معرض نور مستقیم خورشید هستند باید از عایق روکش دار استفاده کنند تا از این نور در امان بمانند. البته استفاده از این عایق ها دلایل دیگری مانند افزایش مقاومت در برابر عواملی مثل باران، برف، باد و ضربه نیز دارد.

 

 

عایق الاستومری لوله ای 

این نوع از عایق الاستومری برای سریع تر شدن عایق کاری لوله ها تولید می‌شود. قطر داخلی عایق الاستومری لوله ای باید با قطر خارجی لوله هایی که قرار است آن را عایق کنیم برابر باشد تا بتوان از آن استفاده کرد. از عایق الاستومری لوله ای  برای عایق کاری انواع خطوط لوله مثل لوله های مسی، لوله های فولادی، لوله های پنج لایه و ... استفاده می‌شود.

جالب است بدانید برای انواع لوله از مقیاس های مختلفی استفاده می‌کنند مثلاً برای اندازه گیری لوله های مسی و فولادی از اینچ استفاده می‌کنند و باید برای انتخاب سایز عایق الاستومری لوله ای به نوع لوله توجه داشته باشید.

 

عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم 

همانطور که گفتیم استفاده از روکش آلومینیومی در عایق ها باعث مقاوم شدن آن ها در برابر شرایط جوی مختلف می‌شود. مثلاً تابش نور مستقیم خورشید به عایق الاستومری باعث پوسیدگی زود هنگام آن می‌شود. بنابراین عایق الاستومری لوله ای را با روکش آلومینیوم می‌پوشانند تا از مقاومت خوبی در برابر برف، باران، باد و ضربه برخوردار باشد و عمر مفید آن افزایش پیدا کند.

برچسب ها: عایق الاستومری
دسته ها: حتما بخوانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.