09120298085
Paflex.ir@gmail.com

عایق الاستومری صوتی

کاربرد عایق الاستومری صوتی در حذف یا کم کردن صداهای نامطلوب و مزاحم در منطقه‌های شهری و مکان‌های صنعتی است.

 

عایق الاستومری صوتی سلول بسته با استفاده از حفره‌هایی که روی سطحش وجود دارد مانع عبور صدا از یک فضا به فضای دیگر می‌شود. به همین دلیل مهندسان تمایل بیشتری به استفاده از آن نسبت به عایق‌های پشم شیشه و ... نشان می‌دهند.

 

این نوع از عایق، در فضاهایی مثل سالن نمایش، سینما، آمفی تئاتر، استودیو و ... که نیاز شدیدی به سکوت دارند استفاده می‌شود. هم چنین این عایق‌ها برای استفاده در داخل کابین خودروها و داخل موتورخانه‌ها نیز کاربرد دارند.

 

در حقیقت حفره هایی که روی عایق الاستومری صوتی وجود دارد مثل یک دام عمل می‌کند و صوت در هنگام برخورد به آن داخل حفره می‌افتد و از عبور آن جلوگیری می‌شود.

 

قیمت عایق الاستومری صوتی بستگی به ضخامت و کیفیت آن متفاوت است.

 

این عایق را می‌توان در دیوار، کف و سقف و هم چنین قسمت های بیرونی ساختمان هایی که صنعتی و تجاری هستند استفاده کرد و مانع عبور و انتقال جریان صوت شد.

 

از جمله استفاده های دیگر عایق الاستومری صوتی در لایه های داخلی درب اتاق ها و جاهایی است که نیاز به سکوت و آرامش دارند.

 

از این عایق ها می‌توان در کانال های هوا برای بی صدا کردن جریان هوای داخلی استفاده کرد.

 

در سال های قبل از پشم سنگ، یونولیت، پشم شیشه و کناف برای مانع شدن از عبور صدا استفاده می‌کردند اما با پیشرفت تکنولوژی و جدی شدن مراقبت از محیط زیست عایق الاستومری های صوتی جایگزین مناسبی برای آن ها شدند و استفاده از آن ها روز به روز بیشتر شده است.

 

نکته ی قابل توجه در نصب و اجرای این عایق ها این است که سطح موج دار و حفره دار باید در برابر منبع صوت قرار بگیرد تا عایق الاستومری صوتی بتواند به بهترین نحو صدا را جذب کند و مانع عبور آن شود تا راندمان جذب صداهای مزاحم صدا بالا برود.

 

برای کسب اطالاعات درباره ی نوار PVC کلیک کنید.

 

 

یکی از منحصر به فردترین مزایایی که عایق الاستومری صوتی دارد این است که در مقابل حرارت مقاوم است و این مزیت در عایق الاستومری صوتی های لوله ای بیشتر خودش را نشان می‌دهد.

 

استفاده از عایق الاستومری صوتی روی لوله های تاسیسات در موتورخانه ها ضروری است و هم به عنوان عایق حرارتی و هم به عنوان عایق صوتی عمل می‌کند.

 

این عایق های الاستومری صوتی در برابر دمای 30- تا 110+ درجه ی سانتیگراد مقاومت می‌کنند و مانع عبور جریان صوت از لوله های سرد و گرم می‌شوند.

 

یکی از مزایای خیلی خوب عایق الاستومری صوتی غیر قابل مشتعل بودن آن است که فواید بسیاری در کاربرد آن دارد. این ویژگی باعث محبوبیت عایق الاستومری صوتی شده است چون در فضاهایی که حرارت و اشتعال وجود دارد و هم چنین باید مانع عبور هوای سرد و گرم شد و جلوی ورود جریان صدا را نیز گرفت، به دلیل وجود این ویژگی خاص در عایق الاستومری صوتی می‌توان بدون نگرانی از آن استفاده کرد و بهره برد. هم چنین این عایق ها به دلیل اینکه در سطح لوله های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند به طور ویژه ای در برابر خوردگی و موارد استهلاکی مقاومت دارند.

 

ویژگی دیگر عایق الاستومری صوتی که باعث علاقه مندی مهندسان به استفاده از آن شده است مقاوم بودن در مقابل رطوبت و خیسی است. این عوامل هیچ گونه تاثیری روی کارکرد عایق الاستومری صوتی نمی‌گذارند سطح کارایی آن را پایین نمی‌آورند.

 

آخرین ویژگی و مهم ترین ویژگی عایق الاستومری صوتی این است که دوست دار محیط زیست است و بر خلاف عایق هایی که در گذشته استفاده می‌شد هیچ گونه خطر و آلودگی برای محیط زیست ندارد.

 

منبع: عایق الاستومری

 

 

دسته ها: حتما بخوانید..

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.